Vishay/Dale CMF557K6800DEBF
CMF557K6800DEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF557K6800DEBF
Brief Description
RES 7.68K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF557K6800DEBF.pdf
Availability of CMF557K6800DEBF
QUANTITY
CMF557K6800DEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF557K6800DEBF
Internal Part NumberEIS-CMF557K6800DEBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF557K6800DEBF
Related LinksCMF557K, CMF557K6800DEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF557K6800DEBF Details Description
Related parts for CMF557K6800DEBF
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 300VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 392 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 1X3 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
IC MMIC I/Q DOWNCONV 32SMD datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf