Vishay/Dale CMF557K6800FKR6
CMF557K6800FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF557K6800FKR6
Brief Description
RES 7.68K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF557K6800FKR6.pdf
Availability of CMF557K6800FKR6
QUANTITY
CMF557K6800FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF557K6800FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF557K6800FKR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF557K6800FKR6
Related LinksCMF557K, CMF557K6800FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF557K6800FKR6 Details Description
Related parts for CMF557K6800FKR6
CONN PLUG W/DETENT 2POS .062 datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN CRIMP datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf