Vishay/Dale CMF557K9600BEEA
CMF557K9600BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF557K9600BEEA
Brief Description
RES 7.96K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF557K9600BEEA.pdf
Availability of CMF557K9600BEEA
QUANTITY
CMF557K9600BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF557K9600BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF557K9600BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.96k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF557K9600BEEA
Related LinksCMF557K, CMF557K9600BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF557K9600BEEA Details Description
Related parts for CMF557K9600BEEA
CAP TANT 10UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
IC DUAL PWR SUPPLY MONITOR 8SOIC datasheet.pdf
CONN CIR MALE 6POS R/A INLINE datasheet.pdf
EVAL MODULE B VERSION DSP5636X datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 5A GP20 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 87MA 9.2 OHM SMD datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 500MW SOD80 datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 500MW SOD80 datasheet.pdf