Vishay/Dale CMF5580K600BHRE
CMF5580K600BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5580K600BHRE
Brief Description
RES 80.6K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5580K600BHRE.pdf
Availability of CMF5580K600BHRE
QUANTITY
CMF5580K600BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5580K600BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5580K600BHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5580K600BHRE
Related LinksCMF5580, CMF5580K600BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5580K600BHRE Details Description
Related parts for CMF5580K600BHRE
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/O CLIP GOLD datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE ETD 482NH N27 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf