Vishay/Dale CMF55820R00FKBF39
CMF55820R00FKBF39 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55820R00FKBF39
Brief Description
RES 820 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55820R00FKBF39.pdf
Availability of CMF55820R00FKBF39
QUANTITY
CMF55820R00FKBF39 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55820R00FKBF39
Internal Part NumberEIS-CMF55820R00FKBF39
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55820R00FKBF39
Related LinksCMF55820, CMF55820R00FKBF39 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55820R00FKBF39 Details Description
Related parts for CMF55820R00FKBF39
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 36POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 62POS 0.156 datasheet.pdf
PROBE PIERCING TEMP SUREGRIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 40UF 20% 30V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 1W datasheet.pdf