Vishay/Dale CMF5586K600BEEA
CMF5586K600BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5586K600BEEA
Brief Description
RES 86.6K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5586K600BEEA.pdf
Availability of CMF5586K600BEEA
QUANTITY
CMF5586K600BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5586K600BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF5586K600BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5586K600BEEA
Related LinksCMF5586, CMF5586K600BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5586K600BEEA Details Description
Related parts for CMF5586K600BEEA
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 24PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 4POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT SKT 19POS CRIMP PNL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.4A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 6PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RPI96B3TE12P1LF datasheet.pdf
PNEUM VACUUM GENERATR PLUGIN FFF datasheet.pdf
30 W Quad Half-Bridge Digital Amplifier Power Stage IC datasheet.pdf