Vishay/Dale CMF5586R600FHEB
CMF5586R600FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5586R600FHEB
Brief Description
RES 86.6 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5586R600FHEB.pdf
Availability of CMF5586R600FHEB
QUANTITY
CMF5586R600FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5586R600FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5586R600FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5586R600FHEB
Related LinksCMF5586, CMF5586R600FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5586R600FHEB Details Description
Related parts for CMF5586R600FHEB
IC MCU 8BIT 14KB OTP 40DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIN RA HEADER F datasheet.pdf
CONN RCPT FH 140POS 050 VERT datasheet.pdf
IC LIU SH T1/E1/J1 8CH 225BGA datasheet.pdf
OVEN FOOD PROBE datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 3.3V OUT datasheet.pdf
60730A102 COMBINATION ANVIL datasheet.pdf
RES 432K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 133K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf