Vishay/Dale CMF55887R00BHEK
CMF55887R00BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55887R00BHEK
Brief Description
RES 887 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55887R00BHEK.pdf
Availability of CMF55887R00BHEK
QUANTITY
CMF55887R00BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55887R00BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF55887R00BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55887R00BHEK
Related LinksCMF5588, CMF55887R00BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55887R00BHEK Details Description
Related parts for CMF55887R00BHEK
FIXED IND 5.6UH 21A 3 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 1611 datasheet.pdf
HOLDER BATT 1/3N CELL SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISR CPU 2K EEPROM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 70K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming Lighting 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 3.3 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
68UF 400V 21X38MM 85C 15000H datasheet.pdf