Vishay/Dale CMF558K4500BHR6
CMF558K4500BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF558K4500BHR6
Brief Description
RES 8.45K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF558K4500BHR6.pdf
Availability of CMF558K4500BHR6
QUANTITY
CMF558K4500BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF558K4500BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF558K4500BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF558K4500BHR6
Related LinksCMF558K, CMF558K4500BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF558K4500BHR6 Details Description
Related parts for CMF558K4500BHR6
FIXED IND 390NH 290MA 1.5 OHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 92 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
IC RS485 TRANSCEIVER 3.3V 8-DIP datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 200W TO247 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 20.2A POWER88 datasheet.pdf
FAIRLEAD BLOCK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 2W datasheet.pdf