Vishay/Dale CMF558K4500FKRE70
CMF558K4500FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF558K4500FKRE70
Brief Description
RES 8.45K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF558K4500FKRE70.pdf
Availability of CMF558K4500FKRE70
QUANTITY
CMF558K4500FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF558K4500FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF558K4500FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF558K4500FKRE70
Related LinksCMF558K4, CMF558K4500FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF558K4500FKRE70 Details Description
Related parts for CMF558K4500FKRE70
TVS DIODE 342VWM 575.4VC SMD datasheet.pdf
DIODE VAR CAP 10V SOD-323 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS R/A PCB PIN SN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 91 OHM 6SIP datasheet.pdf