Rohm Semiconductor KTR25JZPF43R0
KTR25JZPF43R0 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF43R0
Brief Description
RES SMD 43 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF43R0.pdf
Availability of KTR25JZPF43R0
QUANTITY
KTR25JZPF43R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF43R0
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF43R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF43R0
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF43R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF43R0 Details Description
Related parts for KTR25JZPF43R0
CONN HOUSING 11POS .100 W/RAMP datasheet.pdf
RES SMD 1.6M OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
BOOT MOLDED STR SIZE 42 37POS datasheet.pdf
IC FPGA 34 I/O 44PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 417 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323 datasheet.pdf