Vishay/Dale CMF558M0600GNEA
CMF558M0600GNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF558M0600GNEA
Brief Description
RES 8.06M OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF558M0600GNEA.pdf
Availability of CMF558M0600GNEA
QUANTITY
CMF558M0600GNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF558M0600GNEA
Internal Part NumberEIS-CMF558M0600GNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.06M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF558M0600GNEA
Related LinksCMF558M, CMF558M0600GNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF558M0600GNEA Details Description
Related parts for CMF558M0600GNEA
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
INSULATOR datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC SENSOR TAG 13.56MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC REG BUCK/LDO SYNC 50MA 32QFN datasheet.pdf
CONN RJ45 JACK RCPT datasheet.pdf
FAN 80X32MM 12VDC IP56 PWM datasheet.pdf