Vishay/Dale CMF55920K00BEEA
CMF55920K00BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55920K00BEEA
Brief Description
RES 920K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55920K00BEEA.pdf
Availability of CMF55920K00BEEA
QUANTITY
CMF55920K00BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55920K00BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF55920K00BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)920k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55920K00BEEA
Related LinksCMF5592, CMF55920K00BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55920K00BEEA Details Description
Related parts for CMF55920K00BEEA
RES SMD 47.5 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 33 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN DIN RCPT B/2 32POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
H48-6 SHEET 640X320X1MM W/ADH datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER DOUBLE-ENDED STRT datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 585MA 130 MOHM datasheet.pdf