Vishay/Dale CMF5592K800FKBF
CMF5592K800FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5592K800FKBF
Brief Description
RES 92.8K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5592K800FKBF.pdf
Availability of CMF5592K800FKBF
QUANTITY
CMF5592K800FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5592K800FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF5592K800FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)92.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5592K800FKBF
Related LinksCMF5592, CMF5592K800FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5592K800FKBF Details Description
Related parts for CMF5592K800FKBF
CAP TANT 33UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVPECL LOW 50PPM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 23POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 10POS GOLD datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MTK R/R SMT HDR datasheet.pdf
IC PCIE SW 4LANE 4PORT 324FCBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf