Vishay/Dale CMF55931R00FKEB
CMF55931R00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55931R00FKEB
Brief Description
RES 931 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55931R00FKEB.pdf
Availability of CMF55931R00FKEB
QUANTITY
CMF55931R00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55931R00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF55931R00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55931R00FKEB
Related LinksCMF5593, CMF55931R00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55931R00FKEB Details Description
Related parts for CMF55931R00FKEB
CAP CER 1200PF 3KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 390 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
HOOK MICRO .025" SQ PIN YELLOW datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
PLASTIC COVER CAP E 8.8 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 40POS HL LOW P datasheet.pdf