Vishay/Dale CMF5595K300BEEA
CMF5595K300BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5595K300BEEA
Brief Description
RES 95.3K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5595K300BEEA.pdf
Availability of CMF5595K300BEEA
QUANTITY
CMF5595K300BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5595K300BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF5595K300BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5595K300BEEA
Related LinksCMF5595, CMF5595K300BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5595K300BEEA Details Description
Related parts for CMF5595K300BEEA
IC FILTER HI-FREQ VAR Q QSOP-16 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 150W datasheet.pdf
RES SMD 11.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 20MHZ 8MINIMAP datasheet.pdf
RES 332K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RCPT FMALE 5POS PNL MNT .3M LEAD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf