Vishay/Dale CMF559K2000BEEA
CMF559K2000BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF559K2000BEEA
Brief Description
RES 9.2K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF559K2000BEEA.pdf
Availability of CMF559K2000BEEA
QUANTITY
CMF559K2000BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF559K2000BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF559K2000BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF559K2000BEEA
Related LinksCMF559K, CMF559K2000BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF559K2000BEEA Details Description
Related parts for CMF559K2000BEEA
CHOKE COMMON MODE 36mH 2.9A datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 5V 10MA VMD2 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 2.0GHZ 1295FCBGA datasheet.pdf
ATTENUATOR 3V 40DB 5-2 GHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE SKT datasheet.pdf
REC ASS'Y OF HYB SF DRAWER 10P datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HD-BNC TO BNC STRT PLUG 6" datasheet.pdf