Vishay/Dale CMF559K7600BEEA70
CMF559K7600BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF559K7600BEEA70
Brief Description
RES 9.76K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF559K7600BEEA70.pdf
Availability of CMF559K7600BEEA70
QUANTITY
CMF559K7600BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF559K7600BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF559K7600BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF559K7600BEEA70
Related LinksCMF559K7, CMF559K7600BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF559K7600BEEA70 Details Description
Related parts for CMF559K7600BEEA70
CONN BASE SIDE ENTRY PG21 datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 70NS 64FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
6" RJ11 JUMPER CABLE datasheet.pdf
BOX S STEEL 21.65"L X 13.78"W datasheet.pdf
CONN HDR 2MM 2POS VERT PCB TIN datasheet.pdf