Vishay/Dale CMF559K7600JKBF
CMF559K7600JKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF559K7600JKBF
Brief Description
RES 9.76K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF559K7600JKBF.pdf
Availability of CMF559K7600JKBF
QUANTITY
CMF559K7600JKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF559K7600JKBF
Internal Part NumberEIS-CMF559K7600JKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.76k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF559K7600JKBF
Related LinksCMF559K, CMF559K7600JKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF559K7600JKBF Details Description
Related parts for CMF559K7600JKBF
FUSE HOLDER BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC AUDIO DECODER 24BIT 64LQFP datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf