Bourns Inc. 4311R-101-390
4311R-101-390 picture photo
Mfg. Part Number
4311R-101-390
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 39 OHM 11SIP
Datasheet Download
4311R-101-390.pdf
Availability of 4311R-101-390
QUANTITY
4311R-101-390 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4311R-101-390
Internal Part NumberEIS-4311R-101-390
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package18
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)39
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors10
Number of Pins11
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case11-SIP
Supplier Device Package11-SIP
Size / Dimension1.084" L x 0.085" W (27.53mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4311R-101-390
Related Links4311R-, 4311R-101-390 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4311R-101-390 Details Description
Related parts for 4311R-101-390
IC REG LDO 3V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 500OHM GLASS RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
TAPE 1" X 36 YD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 1A DO214AC datasheet.pdf
1.25MM M/M 10POS 26AWG 150MM datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf