Vishay/Dale CMF559M1000JNR6
CMF559M1000JNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF559M1000JNR6
Brief Description
RES 9.1M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF559M1000JNR6.pdf
Availability of CMF559M1000JNR6
QUANTITY
CMF559M1000JNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF559M1000JNR6
Internal Part NumberEIS-CMF559M1000JNR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF559M1000JNR6
Related LinksCMF559M, CMF559M1000JNR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF559M1000JNR6 Details Description
Related parts for CMF559M1000JNR6
JUMPER-H1501TR/A2015W/H1501TR 8" datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 61.43VC P600 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN INSERT 12POS SLD CUP SKT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf