Vishay/Dale CMF60100R00FHEB
CMF60100R00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60100R00FHEB
Brief Description
RES 100 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60100R00FHEB.pdf
Availability of CMF60100R00FHEB
QUANTITY
CMF60100R00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60100R00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF60100R00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60100R00FHEB
Related LinksCMF6010, CMF60100R00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60100R00FHEB Details Description
Related parts for CMF60100R00FHEB
RELAY TELECOM DPDT 1A 12V datasheet.pdf
IC OPAMP SAMPLE HOLD 16SOIC datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ3 M20 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA TSLP-2 datasheet.pdf
IC CURRENT REGULATOR DPAK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf