Vishay/Dale CMF60102K00BEEK
CMF60102K00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60102K00BEEK
Brief Description
RES 102K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60102K00BEEK.pdf
Availability of CMF60102K00BEEK
QUANTITY
CMF60102K00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60102K00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF60102K00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60102K00BEEK
Related LinksCMF6010, CMF60102K00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60102K00BEEK Details Description
Related parts for CMF60102K00BEEK
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
Crystal 33.0000MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES 196 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF/DVR O/D SOT553 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 10VOUT 50W datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 2UH T65 datasheet.pdf