Vishay/Dale CMF6010K000DEEA
CMF6010K000DEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6010K000DEEA
Brief Description
RES 10K OHM 1W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6010K000DEEA.pdf
Availability of CMF6010K000DEEA
QUANTITY
CMF6010K000DEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6010K000DEEA
Internal Part NumberEIS-CMF6010K000DEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6010K000DEEA
Related LinksCMF6010, CMF6010K000DEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6010K000DEEA Details Description
Related parts for CMF6010K000DEEA
RES SMD 240 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 48V datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOEIAJ datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
18 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 17POS HL LOW P datasheet.pdf
MICRO 51 SKT 18"YEL .125 MTG datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN SMB PLUG STR 50 OHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAM NUT PIN datasheet.pdf