Vishay/Dale CMF6010K700FKRE70
CMF6010K700FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6010K700FKRE70
Brief Description
RES 10.7K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6010K700FKRE70.pdf
Availability of CMF6010K700FKRE70
QUANTITY
CMF6010K700FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6010K700FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF6010K700FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6010K700FKRE70
Related LinksCMF6010K, CMF6010K700FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6010K700FKRE70 Details Description
Related parts for CMF6010K700FKRE70
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC VREF SERIES +-10V 14CDIP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-12POS ENCLOSED datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 3A DO201AD datasheet.pdf
CONN HEADR 18POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 5VIN 15VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP 2.7V-18V 28WLP datasheet.pdf