Vishay/Dale CMF6011K000BER6
CMF6011K000BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6011K000BER6
Brief Description
RES 11K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6011K000BER6.pdf
Availability of CMF6011K000BER6
QUANTITY
CMF6011K000BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6011K000BER6
Internal Part NumberEIS-CMF6011K000BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6011K000BER6
Related LinksCMF6011, CMF6011K000BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6011K000BER6 Details Description
Related parts for CMF6011K000BER6
RES SMD 412K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 360MA 150 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR DAC8718 datasheet.pdf
MARKER LABEL 50 PIECES datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
29.5 BLACK 120LB CABLE TIE datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 1A DO220AA datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf