Vishay/Dale CMF6011K000FHEK
CMF6011K000FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6011K000FHEK
Brief Description
RES 11K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6011K000FHEK.pdf
Availability of CMF6011K000FHEK
QUANTITY
CMF6011K000FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6011K000FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF6011K000FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)