Vishay/Dale CMF60121K00FKBF
CMF60121K00FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF60121K00FKBF
Brief Description
RES 121K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60121K00FKBF.pdf
Availability of CMF60121K00FKBF
QUANTITY
CMF60121K00FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60121K00FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF60121K00FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60121K00FKBF
Related LinksCMF6012, CMF60121K00FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60121K00FKBF Details Description
Related parts for CMF60121K00FKBF
IDC CABLE - MDH36K/MC36F/X datasheet.pdf
ATTENUATOR 2DB 100 OHM 0404 SMD datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 10A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 16POS datasheet.pdf