Vishay/Dale CMF60124K00FKRE70
CMF60124K00FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60124K00FKRE70
Brief Description
RES 124K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60124K00FKRE70.pdf
Availability of CMF60124K00FKRE70
QUANTITY
CMF60124K00FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60124K00FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF60124K00FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60124K00FKRE70
Related LinksCMF60124, CMF60124K00FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60124K00FKRE70 Details Description
Related parts for CMF60124K00FKRE70
IC VOICE REC/PLAY 8MIN 28-TSOP datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.394" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 22AWG GRY 500' datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.015UF 100V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 4V X5R 01005 datasheet.pdf
TOOL EXTRACT CRIMP CONTACTS datasheet.pdf
THERMOSTAT 60 DEG NO 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf