Vishay/Dale CMF60128K00BEEK
CMF60128K00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60128K00BEEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 128K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60128K00BEEK.pdf
Availability of CMF60128K00BEEK
QUANTITY
CMF60128K00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60128K00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF60128K00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)128k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60128K00BEEK
Related LinksCMF6012, CMF60128K00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60128K00BEEK Details Description
Related parts for CMF60128K00BEEK
FUSE CERAMIC 6.3A 500VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
SWITCH SIDE ACTUATED 12 SEC datasheet.pdf
MODULE DDR2 1GB 200SODIMM datasheet.pdf
CABLE SHLD M-R/A F 4POS PVC 2.0M datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 9PS 24AWG .156 TIN datasheet.pdf
RES 825 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 26POS datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 55MA 36 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 2W DO204AL datasheet.pdf