| Internal Part Number | EIS-MKP383322063JFI2B0 | |
| Mfg Application Notes | Soldering Guidelines Appl Note Voltage Proof Test Appl Note | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Film Capacitors | |
| Series | MMKP383 | |
| Packaging | * | |
| Capacitance | 0.022µF | |
| Tolerance | ±5% | |
| Voltage Rating - AC | 220V | |
| Voltage Rating - DC | 630V | |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Mounting Type | * | |
| Package / Case | * | |
| Size / Dimension | * | |
| Height - Seated (Max) | * | |
| Termination | * | |
| Lead Spacing | * | |
| Applications | General Purpose | |
| Features | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | MKP383322063JFI2B0 | |
| Related Links | MKP383322, MKP383322063JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor | |
 | 3-641286-6 | CONN CARDEDGE 6PS 24AWG .156 TIN | datasheet.pdf | |
 | 1410303-1 | CONN R/A PLUG DC VITA41 | datasheet.pdf | |
 | 829261-2 | CONN D-SUB HD FEMALE SCREW LOCK | datasheet.pdf | |
 | 2-1676913-0 | RES 1.69K OHM 1/4W 0.1% AXIAL | datasheet.pdf | |