Vishay/Dale CMF6012K100BHR6
CMF6012K100BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6012K100BHR6
Brief Description
RES 12.1K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6012K100BHR6.pdf
Availability of CMF6012K100BHR6
QUANTITY
CMF6012K100BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6012K100BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF6012K100BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6012K100BHR6
Related LinksCMF6012, CMF6012K100BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6012K100BHR6 Details Description
Related parts for CMF6012K100BHR6
RES 10 OHM 10W 5% WW RAD datasheet.pdf
DIP CABLE - CDR16S/AE16M/X datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 331NH 310MA 1.4 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 510MA 280 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V T/H datasheet.pdf