Vishay/Dale CMF6013K000FHEK
CMF6013K000FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6013K000FHEK
Brief Description
RES 13K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6013K000FHEK.pdf
Availability of CMF6013K000FHEK
QUANTITY
CMF6013K000FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6013K000FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF6013K000FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6013K000FHEK
Related LinksCMF6013, CMF6013K000FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6013K000FHEK Details Description
Related parts for CMF6013K000FHEK
CONN SOCKET 16-18AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 56POS .156 T/H AU datasheet.pdf
IC MCU 16B 16K W/RF CORE 48QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3" 1MM 7POS datasheet.pdf
TERMINAL MARKERS KSW 4 10/5,08 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 6A SPST-NO SHRT HNG L datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10V 1A POWERMITE datasheet.pdf