Vishay/Dale CMF60143K00FKRE
CMF60143K00FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF60143K00FKRE
Brief Description
RES 143K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60143K00FKRE.pdf
Availability of CMF60143K00FKRE
QUANTITY
CMF60143K00FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60143K00FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF60143K00FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60143K00FKRE
Related LinksCMF6014, CMF60143K00FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60143K00FKRE Details Description
Related parts for CMF60143K00FKRE
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V UMD4 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 4POS GOLD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 24VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 34 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 3.3VOUT 5W datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB6 M25 datasheet.pdf
762 TB SOCKET RA datasheet.pdf
CONN RCPT WEDGE 2POS ORANGE datasheet.pdf