On-Shore Technology, Inc. OSTVK133250
OSTVK133250 picture photo
Mfg. Part Number
OSTVK133250
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERM BLOCK HDR 13POS 3.81MM
Datasheet Download
OSTVK133250.pdf
Availability of OSTVK133250
QUANTITY
OSTVK133250 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTVK133250
Internal Part NumberEIS-OSTVK133250
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesOSTVK
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions13
Positions Per Level13
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation45°
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL8A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTVK133250
Related LinksOSTVK, OSTVK133250 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTVK133250 Details Description
Related parts for OSTVK133250
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 6.3V 20% 0805 datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 370 OHM 25% datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf