Vishay/Dale CMF60147K00FKEK
CMF60147K00FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60147K00FKEK
Brief Description
RES 147K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60147K00FKEK.pdf
Availability of CMF60147K00FKEK
QUANTITY
CMF60147K00FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60147K00FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF60147K00FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60147K00FKEK
Related LinksCMF6014, CMF60147K00FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60147K00FKEK Details Description
Related parts for CMF60147K00FKEK
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 200M OHM 2.5W 1% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV 5V 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 560KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
OSC XO 44.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
FUSE 23KV SIZE 1 LIQ 15A datasheet.pdf