Vishay/Dale CMF6014K700FKEB
CMF6014K700FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6014K700FKEB
Brief Description
RES 14.7K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6014K700FKEB.pdf
Availability of CMF6014K700FKEB
QUANTITY
CMF6014K700FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6014K700FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF6014K700FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6014K700FKEB
Related LinksCMF6014, CMF6014K700FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6014K700FKEB Details Description
Related parts for CMF6014K700FKEB
VARISTOR 423V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 1.33 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 63VDC 2824 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 4SIP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
Connector Plug DVI-D, Dual Link 25 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf