Vishay/Dale CMF6015K000GHBF
CMF6015K000GHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6015K000GHBF
Brief Description
RES 15K OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF6015K000GHBF.pdf
Availability of CMF6015K000GHBF
QUANTITY
CMF6015K000GHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6015K000GHBF
Internal Part NumberEIS-CMF6015K000GHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6015K000GHBF
Related LinksCMF6015, CMF6015K000GHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6015K000GHBF Details Description
Related parts for CMF6015K000GHBF
LED 2MM VERTICAL GREEN PC MNT datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 10A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
IC CCD SGNL PROCESSOR 112CSPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 27POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf