Vishay/Dale CMF6015K000GKEA
CMF6015K000GKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6015K000GKEA
Brief Description
RES 15K OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF6015K000GKEA.pdf
Availability of CMF6015K000GKEA
QUANTITY
CMF6015K000GKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6015K000GKEA
Internal Part NumberEIS-CMF6015K000GKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6015K000GKEA
Related LinksCMF6015, CMF6015K000GKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6015K000GKEA Details Description
Related parts for CMF6015K000GKEA
KIT REF DESIGN FOR LMX9820 datasheet.pdf
CAP MICA 50PF 2% 500V 1210 datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM 1A PCB datasheet.pdf
OSC XO 66.666MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
TI900 FOR LXK8-PWXX-0016&0012 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
6 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 5W T18 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 44POS DR LOW P datasheet.pdf