Vishay/Dale CMF6015R000FKEK64
CMF6015R000FKEK64 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6015R000FKEK64
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 15 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6015R000FKEK64.pdf
Availability of CMF6015R000FKEK64
QUANTITY
CMF6015R000FKEK64 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6015R000FKEK64
Internal Part NumberEIS-CMF6015R000FKEK64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6015R000FKEK64
Related LinksCMF6015R, CMF6015R000FKEK64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6015R000FKEK64 Details Description
Related parts for CMF6015R000FKEK64
TRANS PNP 25V 5A SOT-32 datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 1-8 HS 16DIP datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 28POS .156 GRN datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH LVR SPDT-NC 11A SLD TERM datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT 4.2MM TIN datasheet.pdf
8CKT CRIMP RCPT HOU W/LOCKING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf