Vishay/Dale CMF6017K300DHEB
CMF6017K300DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6017K300DHEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 17.3K OHM 1W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6017K300DHEB.pdf
Availability of CMF6017K300DHEB
QUANTITY
CMF6017K300DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6017K300DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF6017K300DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6017K300DHEB
Related LinksCMF6017, CMF6017K300DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6017K300DHEB Details Description
Related parts for CMF6017K300DHEB
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 150KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
QF50 SRD HDR RA KEY .1AU 14POS datasheet.pdf
CABLE 7COND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
IC VID VOLTAGE PROGRAMMER 10SON datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT FP datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 10 Circuit 0.591" (15.00mm) datasheet.pdf