Vishay/Dale CMF60182R00FKBF
CMF60182R00FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF60182R00FKBF
Brief Description
RES 182 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60182R00FKBF.pdf
Availability of CMF60182R00FKBF
QUANTITY
CMF60182R00FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60182R00FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF60182R00FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)182
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60182R00FKBF
Related LinksCMF6018, CMF60182R00FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60182R00FKBF Details Description
Related parts for CMF60182R00FKBF
IC SHIFT REG 8BIT PI-SO 16DIP datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADR 86POS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
CONN SMC JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HDR 39POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
CAP TANT 1500UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 970MA 418 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf