Vishay/Dale CMF6018K200FHEB
CMF6018K200FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6018K200FHEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 18.2K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6018K200FHEB.pdf
Availability of CMF6018K200FHEB
QUANTITY
CMF6018K200FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6018K200FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF6018K200FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6018K200FHEB
Related LinksCMF6018, CMF6018K200FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6018K200FHEB Details Description
Related parts for CMF6018K200FHEB
IC DDR SDRAM 128MBIT 6NS 66TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 400V 4A TO220AB datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3PF 25V 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.2A SOT1123 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
PWR CONN RCPT VERT PF GOLD 2POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN INSERT 5POS SKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
YELLOW PLASTIC MUSHROOM HEAD datasheet.pdf
800 MHz, 4:1 Analog Multiplexer IC datasheet.pdf