Vishay/Dale CMF6018K200FHEK
CMF6018K200FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6018K200FHEK
Brief Description
RES 18.2K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6018K200FHEK.pdf
Availability of CMF6018K200FHEK
QUANTITY
CMF6018K200FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6018K200FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF6018K200FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6018K200FHEK
Related LinksCMF6018, CMF6018K200FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6018K200FHEK Details Description
Related parts for CMF6018K200FHEK
Crystal 24.5760MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN RECEPT 3POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 390PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.9"L X 3.94"W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 93MA 22 OHM TH datasheet.pdf