Vishay/Dale CMF601K2100BEEK
CMF601K2100BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF601K2100BEEK
Brief Description
RES 1.21K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601K2100BEEK.pdf
Availability of CMF601K2100BEEK
QUANTITY
CMF601K2100BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601K2100BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF601K2100BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601K2100BEEK
Related LinksCMF601K, CMF601K2100BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601K2100BEEK Details Description
Related parts for CMF601K2100BEEK
HOLDER BATTERY 2CELL AA ALUM datasheet.pdf
CONN PLUG WATERPROOF 7POS FMALE datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.21M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 28K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 3.0A 6V CHIP 1812 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 826MA 305 MOHM datasheet.pdf
MICRO 37C P 12" YEL FLOAT NI datasheet.pdf