Vishay/Dale CMF601K5400BHR6
CMF601K5400BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF601K5400BHR6
Brief Description
RES 1.54K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601K5400BHR6.pdf
Availability of CMF601K5400BHR6
QUANTITY
CMF601K5400BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601K5400BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF601K5400BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601K5400BHR6
Related LinksCMF601K, CMF601K5400BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601K5400BHR6 Details Description
Related parts for CMF601K5400BHR6
IC REG LDO 1.8V 0.5A 6DFN datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
HOT MELT APPL TC AE VALVE ASSY datasheet.pdf
LED XLAMP 3500K WHITE 36V SMD datasheet.pdf