Vishay/Dale CMF601K8200FHBF
CMF601K8200FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF601K8200FHBF
Brief Description
RES 1.82K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601K8200FHBF.pdf
Availability of CMF601K8200FHBF
QUANTITY
CMF601K8200FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601K8200FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF601K8200FHBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601K8200FHBF
Related LinksCMF601K, CMF601K8200FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601K8200FHBF Details Description
Related parts for CMF601K8200FHBF
AC/DC CONVERTER 15V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 135V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
IC ARM9 MCU FLASH 128KB 100-LQFP datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.74 OHM 1% 30W datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 40 CONTAC datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf