Vishay/Dale CMF601K8200FKR670
CMF601K8200FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF601K8200FKR670
Brief Description
RES 1.82K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601K8200FKR670.pdf
Availability of CMF601K8200FKR670
QUANTITY
CMF601K8200FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601K8200FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF601K8200FKR670
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601K8200FKR670
Related LinksCMF601K8, CMF601K8200FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601K8200FKR670 Details Description
Related parts for CMF601K8200FKR670
IC ADC 12BIT 50KSPS 8CH 16-TSSOP datasheet.pdf
CHOKE CAN-BUS 5.0UH 1200MA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIDE GAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN +/-15V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
PAC-S300-HE20-V7 CBL ASSY datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf