Vishay/Dale CMF601K8700FKEK
CMF601K8700FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF601K8700FKEK
Brief Description
RES 1.87K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601K8700FKEK.pdf
Availability of CMF601K8700FKEK
QUANTITY
CMF601K8700FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601K8700FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF601K8700FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601K8700FKEK
Related LinksCMF601K, CMF601K8700FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601K8700FKEK Details Description
Related parts for CMF601K8700FKEK
IC OPAMP INSTR 200KHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE PIN ATTENUATOR CC SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
PWR SUPPLY 48V 4.2A datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf