Vishay/Dale CMF601K9800BHR6
CMF601K9800BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF601K9800BHR6
Brief Description
RES 1.98K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601K9800BHR6.pdf
Availability of CMF601K9800BHR6
QUANTITY
CMF601K9800BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601K9800BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF601K9800BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.98k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601K9800BHR6
Related LinksCMF601K, CMF601K9800BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601K9800BHR6 Details Description
Related parts for CMF601K9800BHR6
TEST LEAD 22AWG 5000V RED 100' datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 350VAC 140VDC 2AG datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 12V 15A datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 19VC SMCJ datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM FP datasheet.pdf
IC LOAD DVR 12V DUAL SC74 datasheet.pdf